Tarptautinis šachmatų turnyras ‚Butnoriui-70‘

6-oji diena : "žaibas" ir banketas

Prie dalyvių prisijungė dar pora dešimčių „šviežių veidų“. Nemažai jų atvyko iš sostinės, kad pasimėgauti Kaune savaitę tvyrančia ypatinga šachmatų šventės atmosfera.

Viso į „žaibą“ susirinko 67 žaidėjai. Šioje šventinėje sueigoje įspūdingai pasižymėjo mūsų jaunas, tačiau Lietuvoje gana dažnai viešintis svečias iš Baltarusijos Valerijus Kazakovskis. Baltarusis šeštadienį sėkmingai nuplovė kartėlį dėl nepasiektos GM-normos, laimėdamas pirmąsias 8 (!) partijas ir užsitikrindamas nugalėtojo taurę dar likus 1 ratui iki turnyro pabaigos. Tiesa, kad „žaibas“ -jauniems! Tai gali patvirtinti ir jūsų apžvalgininkas, įveiktas 15-mečio marijampoliškio Pauliaus Pultinevičiaus.

V. Kazakovskis lengvai slystelėjo tik paskutinėje, ne ypač jam reikšmingoje partijoje prieš savo tėvynainį Kirilą Stupaką, kuris tokiu būdu surinko 7 taškus ir užėmė 2-ąją vietą. Tiek pat taškų surinko ir Lietuvos čempionas Tomas Laurušas, tačiau turėjo tenkintis 3-iuoju prizu dėl kiek prastesnio Buchholco rodiklio. Į turnyrą įsijungus Lietuvos moterų čempionei Salomėjai Zaksaitei, tapo įdomu stebėti ir moterų įskaitą. Visgi pagal papildomus rodiklius Salomėją šiek tiek aplenkė „B“ turnyro žaidėja Rasa Norinkevičiūtė, abiems žaidėjoms surinkus po 5 taškus.

Štai Galutinės rikiuotės nuoroda  . Čia galima susirasti ir kitų kategorijų nugalėtojus.

Pasibaigus šventiškam „Žaibo“ turnyro uždarymui, dar laukė gražiausia šventinės vakaronės dalis. Algimantui pakvietus savo svečius į Kunigaikščių menę, jie sugužėjo ir rado puikų, vaišėmis nukrautą stalą. Sklido muzikos garsai nuo pianino, ir netrukus pasipylė sveikinimo kalbos ir linkėjimai sukaktuvininkui. Susirinko visa graži Algimanto šeimyna su žmona Dalia, dukterimi Beata bei dukraitėmis Nora ir Sofija. Įsisiūbavo linksmybės, liejosi šnekos. Šią atmosferą nėra lengva perteikti raidėmis, tačiau nesunku pajusti ragaujant pokylio gėrimus. Mūsų svečiai iš Monako, Estijos, Anglijos ir kitur negailėjo liaupsių organizatoriams dėl sklandžios Jubiliejinio turnyro Kaune vykdymo eigos.