Tarptautinis šachmatų turnyras ‚Butnoriui-70‘

7-oji diena - "B" turnyras baigėsi!

Šarūno Šulskio tekstas

Tie nelemti Buchholco skaičiukai, padėję Čekijos tarpt. meistrui Sergejui Bereziukui užšokti M.Novikui prieš akis 5 žaidėjų, surinkusių po 7 taškus iš 9 gal. grupėje…

Tačiau tokioje ankstyvoje rato stadijoje tai dar nebuvo akivaizdu. Tuo tarpu gretimose lentose daugeliui žaidėjų teko grumtis “nagais ir ragais”, kad pasiekti prizinę grupę ar kategoriją. 4-ojoje lentoje Vaidui Sakalauskui dėl jo peasto Buchholco buvo žūtbūt reikalinga pergalė baltaisiais žaistoje partijoje prieš 74-erių Kęstutį Kauną. Kęstutis ilgą laiką budriai gynėsi, tačiau artinantis 1-osios kontrolės ceitnotui, nepasinaudojo proga stipriam atsakomajam išpuoliui prieš V.Sakalauską. Supratęs, kad pavojingo rifo išvengta, V.Sakalauskas savo šanso nebepaleido. Antrojoje kontrolėje jam pavyko laimėti figūrą už kelis pėstininkus. Nepaisant atkaklaus, bet desperatiško juodųjų pasipriešinimo, V.Sakalauskas šventė svarbią pergalę ilgoje partijoje.

16-metis Arnas Povilas Žukauskas pasiekė įsimintiną pergalę juodaisiais prieš žymų Suomijos senjorą didmeistrį Heikki Westerinen’ą. Ši pergalė Arną išvedė link pirmojo jaunimo U20 kategorijos prizo, nes šiai kategorijai taip pat priklausantis Roman Grib iš Baltarusijos ėmė 6-ąjį bendrosios įskaitos prizą.

Moterų įskaitoje taip pat netrūko kaitrios kovos. Prieš paskutinįjį ratą su 4,5 taško iš 8 gal. pirmavusi Saulė Gailiūnaitė nusileido svečiui iš Anglijos David Whitehead’ui. Saulei prieš rato pradžią įkandin žengusios Margarita Baliūnienė iš Danijos ir kaunietė Guoda Perminaitė susitiko tarpusavyje. Sudėtingoje daugiafigūrinėje partijoje M.Baliūnienei pavyko atrasti spragų priešininkės pozicijoje ir laimėti 41-u ėjimu. Šia svarbia pergale Danijos šachmatininkė iškopė į 5 taškų grupę, pustaškiu pralenkdama Saulę.

Rasa Norinkevičiūtė (3,5) – Barbora Mačiulaitytė (3,5) buvo dar viena labai moteriška dvikova. Vienoje iš ilgiausių rato partijų R.Norinkevičiūtei pagaliau pavyko išplėšti pergalę iš savo jaunutės priešininkės. Surinkusi 4,5 taško, R.Norinkevičiūtė ne tik pasivijo, bet ir pagal geresnį papildomą rodiklį aplenkė Saulę Gailiūnaitę, kuriai teko tenkintis 3-iuoju moterų įskaitos prizu.

‘B’ turnyro Galutinė rikiuotė

Tuo pačiu metu GM-turnyro ‘A’žaidėjai žaidė priešpaskutinįjį 8-ąjį ratą. Turnyro pažiba Ottomar Ladva žengė dar vieną žingsnį link trokštamos GM-normos, šįsyk bekraujų taikių lygiųjų baltaisiais prieš T.Stremavičių pagalba. Tiesa, Ottomarui dar lieka partija juodaisiais prieš savo grėsmingą tėvynainį ir “Margirio” legionierių Kaido Kulaots’ą, tačiau jeigu Kaido neprieštarauja jaunų didmeistrių atsiradimui savo mylimoje tėvynėje, tuomet, įtariu, galima sulaukti panašių bekraujų lygiųjų ir ryt.

Abu Estijos šachmatininkai dalijasi lyderystę turnyre, tačiau link jų jau ėmė artintis atsigaunantis K. Stupak’as, šiandien juodaisiais modernioje Benoni gynyboje pranokęs savo jaunąjį tėvynainį V.Kazakovskį. Ši svarbi pergalė išstūmė Kirilą į 5,5 taško, tad jei jam baltaisiais ryt dar pavyktų įveikti kolegą didmeistrį A.Kovalev’ą, jis pasivytų abu estus. Suprantama, tik tokiu atveju, jeigu estų tarpusavio partija užsibaigtų lygiosiomis.

A turnyro rikiuotė

Partijų transliacija