Tarptautinis šachmatų turnyras ‚Butnoriui-70‘

Turnyro apžvalga

Turnyro naujienos

"B" turnyro tvarkaraštyje padaryti kai kurie pakeitimai, atsižvelgiant į turnyro pradžią Rygoje. Paskutinis 9-asis ratas - rugpjūčio 7 d. (sekmadienį)!

Pradinis žaidėjų sąrašas

Svarbi varžybų vyr. teisėjo IA Donato Vaznonio informacija: į partiją vėluoti galima ne daugiau 15 min.! Pavėlavus daugiau nei 15 minučių į rato pradžią, žaidėjui bus užskaitytas pralaimėjimas be žaidimo!


Jubiliejinio turnyro atidarymas ir I ratas

 

Šarūno Šulskio tekstas

 

Pirmadienio popietę Kauno Karininkų ramovės salėje iškilmingu atidarymu prasidėjo Tarptautinis turnyras, skirtas Algimanto Butnoriaus 70-metų sukakčiai pažymėti. Pakilęs į sceną, Algimantas karštai padėkojo dalyviams net iš 13 Europos valstybių, atvykusių jo pagerbti iškilmingos sukakties proga. Tuomet žodį tarė renginio globėjas, Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius. Majoras pabrėžė įstabią šachmatų galią, ugdančią protą, kuris bjaurisi konfliktais ir tiesioginiu žmogaus kraujo liejimu. Anot jo, Lietuvos kariuomenė tęsia gražią šachmatų renginių palaikymo ir vystymo tradiciją.

Plačiau

2-oji diena: 2 ir 3 ratai

 

Šarūno Šulskio tekstas

Antrąją Algimanto Butnoriaus jubiliejinio Tarptautinio turnyro dieną buvo sužaisti du ratai – rytinis ir popietinis. Man per sunku nepradėti nuo didmeistrių ‘A’ turnyro apžvalgos.

Iš anksto nuspėti, kad sportine intriga popietės ratas smarkiai pranoks rytinį, suprantama, nebuvo įmanoma. Šiaip ar taip aš nepastebėjau didesnių staigmenų rytą, o štai švelnią ir saulėtą popietę jos pasipylė kaip iš gausybės rago!

Plačiau

3-ioji diena : 4 ir 5 ratai

Šarūno Šulskio tekstas

Šventinis Tarptautinis turnyras “Butnoriui-70” trečiadienį sužaistais 4 ir 5-u  ratais persirito į antrąją dalį. Deja,tiek T.Stremavičius, tiek T.Laurušas atsisveikino su didmeistrio normos viltimis, nes ryte juodaisiais abu nusileido prieš atsigaunančius baltarusius atitinkamai K.Stupaką ir V.Kazakovskį. Gaila buvo stebėti T.Laurušo, morališkai palūžusio jau po pirmosios nesėkmės prieš K.Kulaots’ą, lengvabūdį žaidimą.

Plačiau

Žaibo turnyras šeštadienį!!

Šį šeštadienį, rugpjūčio 6d. 11.00 Kauno įgulos karininkų ramovėje vyks šventinis Algimanto Butnoriaus 70-mečio "žaibo" turnyras. Numatomas prizinis fondas - 1 tūkst. eurų. Dalyvavimas atviras visiems, sumokėjusiems 10 E startinį mokestį

Plačiau

4-oji diena - 6 ratas

Šarūno Šulskio tekstas

Ketvirtadienį Algimanto 70-mečio turnyro abiejuose skyriuose buvo žaidžiamas tik vienas ratas, tad dalyviai turėjo progos kiek atsikvėpti nuo dviejų ratų per dieną naštos, kurią vilkti jiems teko pastarosiomis dienomis. Verta pažymėti, kad penktadienį “B” turnyro žaidėjai vėl turės grumtis du svarbius įtemptus VII ir VIII ratus per dieną.

Plačiau

5-a diena - 7 ir 8 ratai

Šarūno Šulskio tekstas

Penktadienį Tarptautiniame turnyre “Butnoriui-70” išsiskyrė “A” ir “B” turnyrų keliai. Pagrindinio GM-turnyro žaidėjai ryte ilsėjosi, o jų vietas užėmę “B” šachmatininkai žaidė savo turnyro 7-ąjį ratą.

Plačiau

6-oji diena : "žaibas" ir banketas

Šarūno Šulskio tekstas

Šeštadienį  Tarptautinis turnyras „Butnoriui-70“ leido dalyviams rinktis tarp poilsio, pertraukos ar tolimesnio šventimo šventiniu „žaibo“ turnyru, kuriame buvo pakeltas įspūdingas 1 tūkst. eurų prizinis fondas. Kai kurie jubiliejinio turnyro dalyviai pasinaudojo proga atsikvėpti ir pasikrauti jėgų prieš lemiamą paskutinį „B“ turnyro ratą sekmadienį. Kai kurie mūsų svečiai išėjo susipažinti su Kaunu ir pagaliau susirasti jo senamiestį. Tačiau nemaža dalis atėjo ir atvyko „pažaibuoti“.

Plačiau

7-oji diena - "B" turnyras baigėsi!

Šarūno Šulskio tekstas

Sekmadienis buvo pabaigtuvių diena "Butnoriui -70” Atvirojo turnyro “B” dalyviams. Nors paskutinysis 9 ratas prasidėjo 9.00 ryto, tik vienintelis Arūnas Žygas nesugebėjo suspėti į partiją laiku ir pralošė Estijos mergaitei Mari Rubinai be žaidimo.

Reikia pasakyti, kad priekinėse 3-jose turnyro lentose žaidimas truko ne ką ilgiau. Dėl tvirto noro geriau “turėti žvirblį saujoje, negu jautį girioje” partijos V. Kupreičik –S.Bereziuk, M.Novik – V.Malaniuk ir A.Jegorovas – V.Mališauskas baigėsi akimirksniu, nepraliejus nė lašo kraujo. Išties,visi šie žaidėjai “atsiriekė savo pyrago dalį” uždarymo metu, tačiau M.Novikas buvo gerokai apstulbęs, kuomet suvokė, kad papildomas Buchholco rodiklis jį stumia iš 1-osios vietos turnyre.

Plačiau

8-oji baigiamoji diena

Šarūno Šulskio tekstas

Paskutinė žaidimo diena Tarptautiniame Algimanto Butnoriaus 70-mečio šachmatų turnyre skyrėsi nuo įprastinės varžybų vagos. Žaidimo salėje buvo neįprastai tylu, nes dauguma „B“ turnyro žaidėjų jau buvo išvykę.

Žaidėjų, likusių žaisti scenoje, skaičius neviršijo aptarnaujančio personalo kiekio. Dėl ko gi jiems beliko kautis paskutiniajame rate?  Suprantama, kad dėl GM-normos, tačiau ją įvykdyti begalėjo tik O.Ladva. Jam reikėjo lygiųjų juodąja spalva prieš savo tituluotą ir žinomą tautietį K.Kulaots‘ą.

Plačiau